برگزیده
دهکده خاک بر سر  (یکشنبه 19 خرداد 1398 ، ساعت 13:12)
به موضوعات مثبت توجه کنیم؛  (یکشنبه 19 خرداد 1398 ، ساعت 12:50)
آزمون ورودی پایه دوازدهم  (شنبه 11 خرداد 1398 ، ساعت 10:42)
امروز شنبه 02 شهریور 1398 - ساعت 05:54

کتاب سه دیدار

حاج آقا روح الله زیر لب گفت:سپید هم رنگ بسیار خوبی است که ماتابه حال گمان می کردیم بی رنگ است.ما باید

کوچه مان راهم سپید کنیم ،محله مان راهم ...مملکت به عذاب تسلط اجانب افتاده مان را  هم...

خدیجه بانو،آهسته وشیرین گفت:خیلی خرج دارد آقا!

-ثروتش را خدا می دهد،یقین که اراده اش راهم،هم او می دهد.

                                                                  از کتاب سه دیدار ص228                        

 

 

به مناسبت نزدیک شدن به نیمه خرداد وآغاز نهضت امام خمینی(ره)دنبال یک کتاب خوب برای معرفی بودم ،که یاد کتب سه دیدار افتادم.

 

کتاب «سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می ‏آمد» در جلد نخست خود با عنوان «رجعت به ریشه‏ ها» داستان ‏بلندی از زندگی امام خمینی (ره) را روایت می کند که در آن نویسنده ‏کوشیده ابعاد مختلف شخصیت رهبر انقلاب را در قالب یک داستان بلند مورد توجه قرار دهد. شرح وقایع دوران کودکی امام (ره) و شکل‏ گیری شخصیت وی در دامن پرمهر مادر و صاحبه خانم (عمه ایشان)، مرام و منش پدر امام (ره) و نحوه ‏شهادت ایشان، حضور بنیانگذار کبیر انقلاب در کلاس درس مدرس، بررسی ‏شجره ‏نامه اجداد، امام و شرحی از زندگی پدر بزرگ ایشان، مراحل‏ آشنایی امام (ره) با دفتر حاج‏ آقا ثقفی تا ازدواج، موارد و عناوینی است که نویسنده به شرح آنها پرداخته است.

«در میانه میدان» عنوان جلد دوم مجموعه «سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‏ آمد» است که روایتی دیگر از زندگینامه امام خمینی (ره) در قالب‏ داستان است. خاطراتی از پدر در زندان شاهی و شهادت وی در آنجا در ایام قبل از تولد امام ، استفاده از افکار و سخنان عمه «صاحبه خانم»، دوران مبارزه در جوانی، حضور با برادر جهت ‏تحصیل علوم حوزوی در اصفهان، سال مصیبتی که “وبا” ۸ تن ازنزدیکترین بستگان «امام خمینی» را به کام مرگ کشاند، حکایت هایی از همسر امام (ره) که همیشه یاور و مشوق همسرش در راه‏ مبارزات سیاسی بودند، خاطراتی از مبارزات رجال آن زمان و… از مهمترین موضوعاتی است که در این کتاب مورد توجه نویسنده قرار گرفته است.

نویسنده:نادر ابراهیمی

سوره مهر این کتاب را به چاپ رسانده است.

پیشنهاد این هفته ی کتاب خوان شو.

نظرات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید