برگزیده
یادواره 98  (سه شنبه 03 ارديبهشت 1398 ، ساعت 10:39)
پیشخوان کتابخانه این هفته با امام زمان (عج)  (چهارشنبه 28 فروردين 1398 ، ساعت 14:24)
بوی مهربانی  (سه شنبه 27 فروردين 1398 ، ساعت 12:20)
ولادت حضرت علی اکبر (ع)  (سه شنبه 27 فروردين 1398 ، ساعت 11:51)
امروز چهارشنبه 04 ارديبهشت 1398 - ساعت 13:33

معرفی کتاب

بوی مهربانی

27 فروردين 1398

نمی دانم کی وکجا بود که مطلبی را خواندم.راستش تمامی کلام هم در خاطرم نمانده؛سخنی بدین مضمون بود که انسان وقتی جوان وپرشور است دوست دارد که جهان را عوض کند اما،وقتی چند سالی گذشت تمنا وآرزوی عوض کردن کشورش را در سر می پرورد.گذر زمان وورود به میانسالی این آرزو را کوچکتر می کند،آرزو می کند که روزی بتواند شهری را که در آن زندگی می کند اصلاح نماید. اما،تنها در دوران کهولت وپیری است که به فکر اصلاح خودش می افتد،همانکه اگر به موقع اصلاح می شد وهرکس به اندازه مقدراتش همت می کرد،شهر وکشور وجهان هم اصلاح می شدند.

گویا همه ی ما عادت کرده ایم قبل از آنکه برای خودمان وخلاص شدنمان از اینهمه مرگ ومرض وآلودگی،فکری بکنیم به جان مردم می افتیم وسر در پی اصلاح کردن آنها می گذاریم.

اردوگاه اطفال

14 اسفند 1397

 (گوشه ای از کتاب اردوگاه اطفال)

به دستور حمید عراقی وجاسم راه افتادیم به طرف قاطع سه،سرگرد محمودی با لباس مرتب در حلقه ای از سربازانش میان راه ایستاده بود وعملیات نقل وانتقال را زیر نظر داشت .حمید مستقیمی از فرصت استفاده کرد،نزدیک سرگرد شد وگفت:«سلام سیدی.ببخشید اگه میشه به سربازها بگید برای ما روزنامه بیارن»سرگرد آن روز بد خلق نبود.نگاهی به قد وقیافه ی حمید انداخت وگفت:«توروزنامه می خوای چه کار بچه؟»حمید گفت:«می خواستیم بدونیم رزمنده مامون چقدر پیشردی کردن!»

چهره ی سرگرد محمودی درهم کشیده شد.با سکوت ونگاهی معنادار،انگار به حمید گفت:«بروتا نزدم لهت نکردم!.»حمید منظورش را گرفت .ریز خندید وراهش را ادامه داد.

...

جوانی

30 دی 1397

تابه حال به دنیای جوانی فکر کرده ای ،آیا می دانی چطور باید جوانی کنی یا اینکه چطور این مرحله را بگذرانی 

داشتم اولین نامه را برایش می نوشتم ؛می خواستم باهاش ارتباط بهتری برقرار کنم.می خواستم از تجربیات دنیای بیرون برایش بنویسم تا زودتر با اینجا انس بگیرد،تا شاید کمتر گریه کند.کمتر غصه ی آن فضای تاریک وتنگ بیاید سراغش.

در این مجموعه کتاب داستانهای واقعی از رخنه ی اطلاعاتی در رژیم صهیونیستی را می خوانیم.