برگزیده
دهکده خاک بر سر  (یکشنبه 19 خرداد 1398 ، ساعت 13:12)
به موضوعات مثبت توجه کنیم؛  (یکشنبه 19 خرداد 1398 ، ساعت 12:50)
آزمون ورودی پایه دوازدهم  (شنبه 11 خرداد 1398 ، ساعت 10:42)
امروز پنج شنبه 30 خرداد 1398 - ساعت 08:33

فراخوان سومین دوره المپیاد سواد رسانه ای

سومین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای، ویژه دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم متوسطه توسط باشگاه سواد رسانه‌ای برگزار می‌شود.

white_check_mark:این رویداد در سه مرحله داخلی برگزار شده و برگزیدگان مدال طلای المپیاد می‌توانند در سومین رویداد بین المللی (IMLO (International Media Literacy Olympiad که در سال ۲۰۲۰ برگزار می شود شرکت نمایند. جزئیات مراحل سه‌گانه المپیاد به شرح زیر است:

 

۱- مرحله نخست – ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ – آزمون تستی بین تمامی ثبت نام کنندگان

 

۲- مرحله دوم – تیر ۱۳۹۸ – آزمون تشریحی و چند رسانه‌ای – بین برگزیدگان مرحله اول

 

۳- مرحله سوم – شهریور ۱۳۹۸ – اردوی یک هفته‌ای – بین برگزیدگان مرحله دوم و اهدای مدال‌های طلا، نقره و برنز

 

نخستین مرحله‌ی این رویداد سه مرحله‌ای در قالب آزمونی تستی، در تاریخ جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴ به صورت همزمان در حوزه‌های امتحانی مراکز استان برگزار می‌شود. برگزیدگان مرحله نخست در قالب آزمونی تشریحی در تیر ۹۸ در قالب مرحله دوم المپیاد به رقابت می‌پردازند. در انتها تیم نهایی برگزیدگان این مرحله در قالب اردویی چند روزه در مرداد ۹۸ در قالب مرحله سوم و نهایی المپیاد رقابت کرده و مدال‌های طلا، نقره و برنز را از آن خود می‌نمایند. برگزیدگان مدال طلا به عنوان تیم ایران در سومین المپیاد بین‌المللی سواد رسانه‌ای (IMLO2020) که در یکی از کشورهای خارجی برگزار می‌گردد شرکت خواهند نمود.

 

منبع اصلی مرحله نخست المپیاد، کتاب درسی تفکر و سواد رسانه ای است. از آنجا که این المپیاد با بسترهای مختلف رسانه‌ای در ارتباط است چند منبع مکتوب و چندرسانه ای دیگر هم در کنار کتاب درسی برای این آزمون معرفی شده است که عبارتند از:

 

۱- منبع مکتوب: کتاب «۱۵۰ هشتگ نهضت سواد رسانه‌ای» نوشته دکتر سیدبشیر حسینی و حسین حق‌پناه

 

۲- منبع چندرسانه‌ای: مجموعه پاورپوینت‌های کتاب درسی تفکر و سواد رسانه‌ای

 

۳- منبع تصویری: ۸۰ ویدئوی کاربردی سواد رسانه‌ای

 

۴- محصول فرهنگی: یک فیلم سینمایی و یک بازی رایانه‌ای که متعاقبا از طریق درگاه‌های ارتباطی باشگاه سواد رسانه‌ای اعلام خواهد شد

 

متقاضیان می‌توانند منابع فوق را به همراه دفترچه سوالات سال‌های گذشته المپیاد از لینک زیر تهیه نمایند. همچنین محصول فرهنگی نام برده متعاقبا معرفی خواهد شد و لینک دانلود بازی معرفی شده و همچنین اطلاعات فیلم اکران شده در سینماهای ایران به اطلاع دانش‌آموزان خواهد رسید.

دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در المپیاد به سایت باشگاه سواد رسانه ای مراجعه نمایند.
:arrow_right:imlc.ir/?p=790

:large_blue_diamond: معلمان باشگاه مدرسان سواد رسانه ای می توانند با در اختیار قرار دادن کد عضویت خود در این باشگاه، تخفیف بیست درصدی ثبت نام المپیاد و سی درصدی تهیه منابع المپیاد را برای دانش آموزان خود فراهم نمایند.

 

نظرات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید