امروز یکشنبه 26 آبان 1398 - ساعت 02:10

فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش

نوشته شده توسط 
منتشر شده در 04 ارديبهشت 1396
1416 بازدید آخرین ویرایش در دوشنبه 04 دی 1396 ساعت 10:31
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای)

با پیشرفت روز افزون دانش و تکنولوژی, امروز جامعه و کشور ما نیازمند آموزش مهارت هایی است که با کمک آن بتواند همگام با توسعه علم و فناوری به پیش برود

 

با پیشرفت روز افزون دانش و تکنولوژی، امروز جامعه و کشور ما نیازمند آموزش مهارت هایی است که با کمک آن بتواند همگام با توسعه علم و فناوری به پیش برود. هدف باید پرورش انسان های خلاق با بهره مندی از آخرین اطلاعات و یافته های علمی در تمامی زمینه های اجتماعی، فنی، فرهنگی و... از طریق فناوری اطلاعاتIT باشد. امروز داشتن اطلاعات قدرت است Information is power»« پس هر کسی سریع تر و بهتر بتواند داده ها را گردآوری و پردازش نماید رسیدن به قله های رشد و تعالی را بهتر و سریع تر خواهد پیمود. دانش آموزان به عنوان سرمایه های جامعه باید مسلح به سلاح و فرهنگ نرم افزاری باشند تا بتوانند در توسعه اجتماعی- اقتصادی کشور قدم های مستحکمی را بردارند.

فناوری اطلاعات IT() در آموزش و پرورش یک فرهنگ، یک برنامه و یک جریان آموزشی است و یکی از مولفه های این فرهنگ، منابع سخت افزاری است اما مقدم بر آن منابع نرم افزاری- فرهنگ بهره وری و بهره برداری بهینه از این ابزارها می باشد که بدون بسترسازی فرهنگی و انتقال فرهنگ فناوری اطلاعات، خرید و انتقال فناوری جز اتلاف منابع و سرمایه های به هدر رفته چیز دیگری به دنبال نخواهد داشت. امروزه اهمیت آموزش و پرورش که متناسب با نیازهای فرد و جامعه باشد، بیش از همه احساس می شود. زیرا دنیایی که با شبکه های اطلاعاتی به هم پیوند خورده متقاضی نیروی کاری است که بفهمد چگونه از فناوری به عنوان ابزاری برای افزایش بهره وری و خلاقیت استفاده کند.

 

بخشی از مزایای استفاده از تکنولوژی اطلاعات در آموزش و پرورش

 - افزایش سرعت انتقال یادگیری و بازدهی

افزایش دقت یادگیری

کاهش اندازه فیزیکی مخازن اطلاعات

جلوگیری از اعمال نظرهای سلیقه ای معلمان

ایجاد امکان کار تمام وقت

کاهش هزینه های آموزش و پرورش

جامعه اطلاعاتی

 منبع : سایت آفتاب

نظرات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مقاطع تحصیلی

 

اوقات شرعی