امروز یکشنبه 26 آبان 1398 - ساعت 02:08

مدرسه شهید مطهری اندونزی

موسسین این مرکز بر این باورندکه علت انتخاب نام استاد مطهری برای این مجتمع آموزشی بدین علت بود که ایشان هم عالِم دینی است و هم روشنفکر و مسلط بر اندیشه‌های دیگر. دوم اینکه مطهری وحدت بخشی در عالِم بودن و مردمی بودن را در عمل به اثبات رساند.

 

استاد جلال‌الدین رحمت درسال 19499 میلادی از خانواده‌‌ای متدین و مذهبی در شهرباندونگ اندونزی به دنیا آمد. وی به عنوان یک مدرس دانشگاه، موفق به دریافت بورس تحصیلی فولبرایت (Fulbrightt ) برای ادامه تحصیل در دانشگاه آیووا در آمریکا گردیده و در رشته ارتباطات و روانشناسی مشغول به تحصیل شد. 
استاد جلال الدین رحمت مدت شش سال برای یادگیری فلسفه اسلامی و عرفان به شهر قم عزیمت نمود. سپس برای مطالعه تغییرات در سیاست و روابط بین المللی به کشور استرالیا سفر کرد و موفق به اخذ دکتری گردید.
دکتر جلال‌الدین رحمت همچنین در چندین دانشگاه  معتبر اندونزی در حوزه‌های علم ارتباطات، فلسفه ، روش تحقیق، و غیره آموزش تدریس نموده و به طور خاص به ترویج عرفان در کالج اسلامی جاکارتا و دانشگاه فرامادینا پرداخت.

 

استاد جلال‌الدین رحمت در کنار تدریس وتبلیغ در شهرهای مختلف در اندونزی، مدتی به عنوان رئیس دبیرستان مطهری که خود ایشان تأسیس نموده‌اند، در شهر باندونگ به فعالیت علمی وفرهنگی خود رونق بخشید. این مدرسه درحال حاضر به الگوی ملی در موفقیت تربیت نسل جوان مبدل گردیده است. ایشان به عنوان یک دانشمند برجسته، از اعضای فعال سازمان های مختلف حرفه‌ای، ملی و بین المللی منتسب می‌باشد و به عنوان سخنران در سمینارها و کنفرانس های مختلف حضور داشته و به عنوان یک واعظ و مُبلغ دینی محبوبیت دارد.

نظرات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مقاطع تحصیلی

 

اوقات شرعی