امروز دوشنبه 27 خرداد 1398 - ساعت 00:22

سوالات متداول ثبت نام مدرسه هنر و رسانه

پاسخ به سوالات متداول ثبت نام

 

 

  • در مدرسه هنر ورسانه تزکیه چه رشته هایی ارائه میشه ؟ 

انیمیشن – فتو گرافیک ( گرافیک)

  • رشته فتو گرافیک چیه و چه تفات هایی با رشته گرافیک داره؟

شما توی این رشته با طراحی، تصویرسازی، طراحی حروف، صفحه آرایی، طراحی انواع پوستر، بروشور، طراحی جلد کتاب و مجلات، انواع چاپ دستی، استفاده از مداد رنگی، گواش، آبرنگ، اصول عکاسی و ترکیبات رنگ و … آشنا میشین. از جمله تکنیک هایی هم که توی این رشته استفاده میشن، شامل این موارد میشه: عکاسی، نقاشی و روشهای مختلف چاپ، تکنیکهای مختلف طراحی مثل قلم و مرکب، مداد رنگی. تکنیکهای مختلف نقاشی مثل  رنگ و روغن، آبرنگ و گواش.

رشته فتو گرافیک تالیفی جدید و به روز از رشته گرافیکه که از سال 1396 در هنرستان های فنی و حرفه ای ورود پیدا کرده به علاوه در این توجه زیاد و تخصصی به درس عکاسی وجود داره که هنرجویان رو برای ورود به دانشگاه و عرصه های هنری بسیار زیاد آماده میکنه.

  • چطور میشه وارد رشته فتوگرافیک بشیم؟

وقتی که پایه سال نهم رو تموم کردین. هدایت تحصیلی شما بررسی میشه و اگر که امتیاز لازم رو داشته باشین، می تونین توی رشته های فنی و حرفه ای ثبت نام کنین. رشته فتوگرافیک توی گروه هنر قرار داره..

  • آینده شغلی و بازار کار فتوگرافیک چیه؟

امروزه دانش گرافیک یک دانش پایه و ضروری برای ورود و کسب موفقیت در تمامی رشته های هنری به حساب میاد حتی رشته های مربوط به سینما و انیمیشن  و معماری که به نظر از فضای هنر های تجسمی  دور هستن . برای همین خیلی از دروس رشته گرافیک به صورت مشترک در اکثر رشته های هنری چه در سطح هنرستان ها و چه در سطوح دانشگاهی  تدریس میشن. فارغ‌التحصیلان رشته گرافیک یا فتو گرافیک این توانایی و آمادگی رو دارن که بعد از کسب دیپلم به سمت تمامی رشته های هنری برن و در بازار کار و خلق آثار هنری موفق باشن.

فارغ التحیل های این رشته به صورت تخصصی  میتونن با تهیه انواع طرح برای معرفی و ارائه یک موضوع مثل علامت و اطلاعات (آرم سازی و پوسترسازی) و اجرای انواع صفحه آرایی و طراحی نمایشگاه های هنری برای معرفی آثار مختلف (غرفه آرایی)، آموزش هنر، طراحی و تصویرسازی برای عنوان ادبی، داستان، سیاسی، اجتماعی و مانند آن ( صفحه آرایی کتاب و مجله و روزنامه)، تبلیغات (کاتالوگ و بروشور) در مراکزی مثل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما، مطبوعات و مراکز هنری و آتلیه های خصوصی خدمات خودش رو ارائه بدن.همچنین طراحی های حوزه وب نیز به این مجموعه اضافه شده.

  • ساعت کار مدرسه چه جوریه و پنجشنبه ها باید بیایم مدرسه؟

هنرجویان از ساعت شش و چهل دقیقه برای صبحگاه وارد میشن و کلاس ها راس ساعت هفت شروع میشن  تا سه و نیم بعد از ظهر . پنجشنبه ها تعطیل هستن مگر اینکه کلاس های مکمل درسی یا جبرانی و یا برنامه های جذاب خارج از برنامه درسی داشته باشن که با علاقه حضور پیدا میکنن.

  • من دهم رو رشته نظری خوندم و میخوام برای یازدهم تغییر رشته بدم . ممکنه؟

برای تغییر رشته در میان پایه طبق قوانین آموزش و پرورش شما باید در آزمون هایی مربوط به دروس تخصصی رشته تون نمره قبولی کسب کنید که این آزمون ها معمولا در اواخر مرداد یا اوایل شهریور گرفته میشه

اما در مدرسه هنر و رسانه این امر ممکن نیست چون حتی اگر شما نمره بیست رو هم کسب کنی به مدت نه ماه تحصیلی و دو ماه تابستان قبلش رو در تمام دروس مهارتی و تخصصی و کارگاهی عقب هستی و دروس پایه دهم همیشه و همه جا پیش نیاز دروس یازدهم هستن بنابراین شما اگر هم در مدارس دیگه بتونی تغییر رشته بدی و به پایه یازدهم ورود پیدا کنی این رو بدون که اشتباه بزرگی کردی و با مشکلات زیادی روبرو خواهی بود

تکرار یک سال تحصیلی برای تثبیت شما در تصمیم مهم زندیگتون خیلی اسف بار نیست و بچه های زیادی این مسیر رو طی کردن پس ما شما رو در پایه دهم رشته مورد نظرت ثبت نام میکنیم  و مطمئن هستیم که این بهترین و درست ترین تصمیمه.

  • تابستان مدرسه تعطیله یا نه؟

پلن آموزشی و فرهنگی مدرسه هنر و رسانه تزکیه یک برنامه سه ساله متصل هست که تابستان از مهتمرین بخش های اون به حساب میاد .تابستان هنر تزکیه پر از ویژه برنامه های جذاب آموزشی و تفریحی و فرهنگیه که هیچ هنرجویی دلش نمیخاد اون رو از دست بده. شما  هم میتونید گزارش های تصویری تابستان 96 و 97 رو در سایت مدرسه هنر و رسانه تزکیه ببینید و لذت ببرید.

نظرات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مقاطع تحصیلی

 

اوقات شرعی